Jak pisać bloga, by czytelnicy chcieli go czytać?

Comments are closed Permalink

Czym jest blog internetowy? W skrócie jest to swoisty miesięcznik internetowy, gdzie osoba go prowadząca regularnie zamieszcza wpisy. Mogą one dotyczyć różnych kwestii, przykładowo mamy wiele blogów kulinarnych, motoryzacyjnych i tym podobnych. Jednakże sama idea blogowania miała swoje korzenie tam, gdzie blogiem był zwyczajnie zwykły miesięcznik, w którym spisywano codzienne przeżycia prowadzącej go osoby.

Ten pomysł ewoluował do tego co mamy dzisiaj, a zatem blogów tematycznych.
Dlaczego prowadzenie bloga internetowego stało się modne? Otóż zapewne ludzie czuli potrzebę uzewnętrznienia się, a internet stanowił idealną możliwość do tego. Blogi na start zakładali głównie ludzi młodzi, nastolatkowie, którzy całkiem możliwe, że nie za każdym razem byli akceptowani w swoim środowisku za to co robią czy jakie mają poglądy. Blog internetowy umożliwiał znalezienie ludzi podobnych sobie, z którymi można było dzielić się własnymi przeżyciami. Dlatego też pisanie bloga internetowego i odzew na niego powodowały u twórcy szybki wzrost motywacji, dzięki czemu wirtualnych dzienników w sieci powstały niezliczone ilości. Dziś sytuacja ta uległa pewnej zmianie. Internet stał się popularny, praktycznie każdy człowiek ma do niego dostęp. Bardzo szybko sprawiło to, że wynalazły się osoby, które chciały przez sieć zarabiać pieniądze, a blogi internetowe były rewelacyjnym rozwiązaniem z sytuacji. Prowadzenie intrygującej strony np zawierającej porady kulinarne może przyciągnąć rzesze odbiorców, a za wyświetlane reklamy na blogu autor pobiera należne honorarium. Dlatego też ostatnimi laty bardzo mocno rozwinęły się blogi internetowe tematyczne, a pisanie osobistego wirtualnego dziennika nie jest już tak popularne jak kiedyś.
W porządku, ale czy ażeby zarabiać wystarczy zwyczajnie założyć swój blog internetowy? Otóż nie. Duża rywalizacja sprawia, że własną stronę trzeba reklamować, aby trafiła ona do realnego grona odbiorców. Dopiero to spowoduje, ze blog będzie w bardzo wielu sytuacjach odwiedzany, a wyświetlenia reklam pozwolą nam na zarobienie pieniędzy. Reklamować blogi można na forach internetowych zamieszczając do nich odnośniki (wystrzegajmy się natomiast spamu), umieszczając ogłoszenia w katalogach witryn internetowych, albo wykupując płatne reklamy w wyszukiwarkach. Jest to swoista inwestycja, która w późniejszym czasie zwróci się nam z nawiązką, gdy będziemy mieli dość samozaparcia by zbudować interesujące treści na nasz blog internetowy.
Warto sprawdzić: controlowane.blogspot.com.
Źródło: segregator.uchwycone-chwile.pl.

About admin