Jaki outfit wybrać do biegania?

Comments are closed Permalink

Każdy kto biega dla zdrowia i kondycji stanął albo stanie przed dylematem – jak ubrać się przy niesprzyjającej pogodzie? Rezygnacja z długo wypracowanego nawyku aktywności fizycznej byłoby grzechem i zaprzepaszczeniem sporego wysiłku. Czy getry są obciachowe dla mężczyzn czy jest to wyższa wymaganie i powód do dumy?
Zima czy późna jesień potrafi płatać figle.

Oprócz ciepłej bluzy do biegania polecam zastanowić się jak chcemy chronić niższe partie ciała. Dres, priorytetowo z tkanin sztucznych, nie daje wymaganego ciepła, a poruszając się w nim możemy nabawić się kontuzji. Rozwiązaniem jest założenie getrów do biegania, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to sposób najprostszy i w miarę popularny. Jednak kiedy myślimy bardziej poważnie o naszym hobby, musimy przemyśleć zakup tak zwanej bielizny termoaktywnej, którą, wbrew nazwie, można nosić bez dodatkowej warstwy spodni. Ubrania takie są uszyte ze specjalnego materiału, który poza cech bawełny przykładowo. przewiewności i dostępności powietrza, dużo nie gorzej trzyma ciepło i a przy tym odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Nie powinniśmy zapomnieć również o czapce do biegania, gdyż aktualnie przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła. Zaziębienie głowy ma możliwość powodować bóle głowy, zapalenia ucha lub zatok, a dosłownie poważniejsze choroby typu grypa czy przeziębienie. 
Tak wyposażeni możemy śmiało wyjść na dwór uprawiać szlachetną dyscyplinę jaką jest bieganie. Co więcej niech fakt założenia termoaktywnych getrów mówi nam o rozsądku biegacza i jego zaangażowaniu, a nie o kalesonach, które dawno przeszły już do lamusa.
 
 

Polecamy: buty treningowe do biegania.

About admin