Podstawowy sprzęt medyczny na basenie 

Comments are closed Permalink

Zbliżający się okres wakacyjnym znaczy przede wszystkim wzmożony ruch na basenach , a dodatkowo popularnych kąpieliskach. Właściwie każdy ten teren trzeba porządnie zabezpieczyć, ażeby możliwe było bezpieczne korzystanie z jeziora lub basenu przez większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w potrzebny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które chętnie dostarczą cały potrzebny sprzęt.

Obowiązkiem basenu publicznego jest posiadacie adekwatnego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta dotyczy nie tylko i wyłącznie państwowych basenów, niemniej jednak także prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie oraz budce ratownika na plaży musi się wyszukać bardzo dobry sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy później to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Na nieszczęście rodzice nie zawsze są wstanie z dokładnością upilnować swoje dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się na każdym kroku. Warto zatem dopilnować, aby wasz basen lub prywatna plaża hotelowa była wyposażona w priorytetowy i obowiązkowy sprzęt ratowniczy oraz dodatkowo medyczny. W ten sposób nie tylko i wyłącznie zabezpieczycie własną firmę przed ewentualnymi myślami, ale także uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest wszak wartością największą. 

Źródło: http://medico.szczecin.pl

About admin