Popularna hodowla kotów 

Comments are closed Permalink

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym zadziwiającego, gdyż są de fakto urocze oraz dodatkowo wspaniale potrafią umilić dzień dla nas i naszych dzieci. Jeżeli od wielu lat marzyliście o zakupieniu własnego, norweskiego kotka, to zdecydowanie warto jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są na nieszczęście dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to nawet kilku tysięcy pln. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż zależy od rasy , a dodatkowo od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to jednakże koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest istotny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy de facto wiele, dlatego zdecydowanie warto szczegółowo sprawdzić hodowlę, z której macie zamiar adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to przecież wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się stosownie przy waszym dziecku. Warto również zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy realnie ogromne pieniądze i warto dokładnie sprawdzić jego dokumenty. Jeśli zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o zademonstrowanie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Polecam: hodowla kotów norweskich leśnych wrocław.

About admin