Poznaj Polskę i świat

Comments are closed Permalink

Wielu z nas marzy o ekskluzywnych wakacjach w Grecji, Hiszpanii, czy nawet na Karaibach. Wszystkie te kraje oraz regiony są bez wątpienia warte sugestie, ale w Polsce istnieje sporo atrakcji, które są warte zobaczenia. Ciekawe miejsca na mapie Polski znajdziecie w każdym województwie.

Tak w rzeczywistości właściwie każdy z was znajdzie coś idealnego dla siebie, gdyż w waszym kraju jest sporo wspaniałych widoków wykonanych przez matkę naturę , a oprócz tego zabytków.

Najpiękniejsze, historyczne atrakcje turystyczne w Polsce znajdziecie głównie w dużych miastach oraz na południu naszego kraju (zobacz więcej: ciechocinek sanatorium). Na północy najpopularniejszym zabytkiem jest twierdza krzyżacka w Malborku. Na południu warstwo zwrócić uwagę na wspaniały zamek Książ, pałac w Łańcucie, Kozłówce , a dodatkowo w Mosznie, który uważany jest za budowlę żywcem wyjątek z baśni Disneya. Interesujące pałace w dużych, polskich miastach znajdziecie oczywiście w Warszawie i Krakowie. Są to dwa zamki królewskie, które zdecydowanie są godne sugestie i zobaczenia. Będąc w Warszawie warto też zaglądnąć do Łazienek , a oprócz tego odwiedzić Wilanów, by zobaczyć piękne dzieło naszego króla, Jana Trzeciego Sobieskiego. Bardzo ciekawym pałacem może poszczycić się też Białystok. Aktualnie pałac Branickich został przekształcony na Uniwersytet Medyczny, jednakże z zewnątrz prezentuje się wciąż cudownie i posiada przepiękne ogrody.

W Polsce znajduje się również wiele atrakcji związanych z naturą. W końcu w naszym kraju znajdziemy się sporo wspaniałych pasm górskich, jezior, a wręcz morze (sprawdź też: kraków muzea). Miłośnicy parków narodowych , a dodatkowo rezerwatów przyrody z całą pewnością nie będą zawiedzeni. Jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych w Europie jest Białowieża ze względu na hodowlę Żubrów. Na południe naszego kraju powinni się wybrać miłośnicy grot oraz dodatkowo jaskiń. Znajdziecie ich faktycznie multum i na pewno dostarczą wam wielu wrażeń.

Sprawdź: cieplice uzdrowisko.

About admin