Pupile w domu

Comments are closed Permalink

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, ale mogą być także naszymi najlepszymi dobrymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi dobrymi znajomymi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak realnie nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, aby przestanie tego chcieć, może w każdej sytuacji od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i świetne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest inaczej. Psy są po prostu bardzo, ale to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. Jeżeli już więc zależy ci na tym, ażeby mieć sposobność posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz jednakże wybrać wtedy, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą swoimi ścieżkami nie powinno się ich przykładowo wyprowadzać na spacery, a z psem jest całkiem inaczej. Psy mają zwłaszcza niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się odpowiednio wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz również: http://zwierzaki.expert

About admin