Wybierz najlepszą szczoteczkę

Comments are closed Permalink

Wybór szczoteczki w każdej sytuacji powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, ale również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W sytuacji osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie także płytko osadzone nerwy, właściwym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Jednocześnie także nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, także musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca też może go posiadać niedużo. Fluor, który jeszcze w ostatnim czasie wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a ponadto nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru trzeba dostarczać. W takim wypadku konieczne jest także stosowanie wyłącznie delikatnych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a oprócz tego z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania niewielkich stanów zapalnych, które w późniejszym czasie mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Dbając o te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej chwili indywidualnymi cechami.

Warto zobaczyć: pasta wybielająca.

About admin