Wysokiej jakości materiały do klejów i zapraw murarskich 

Comments are closed Permalink

Priorytetowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a dodatkowo kleju jest piasek. Na waszym placu tworzenia będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to kluczowy składnik każdego cementu. Bez wątpienia istnieje także możliwość zakupienia bardzo wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w fachowych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest multum. Piaski te pozwalają na zyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do budowy solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeśli chcecie, ażeby zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na najwyższej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju (polecana strona: Wynajem Piaskarki). 
Piaskowanie jest najważniejszym procesem na każdym placu budowy, szczególnie w teraźniejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do budowy. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto zatem oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się w przyszłości poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Źródło: Szkiełkowanie.

About admin